Пивна суміш Куперс Стаут для приготування до 23 літрів живого темного пива.
Пивний солодовий екстракт вважається одним із найпоширеніших і досить простих способів приготування крафтового пива в домашніх умовах. Солодовий екстракт — це пивне сусло, з якого випарували воду, довівши його до консистенції густого сиропу. Виготовляють його на заводах із найкращих сортів солоду.
Завдяки понад 150-річній історії, пивоварні екстракти австралійської компанії Coopers дають змогу приготувати домашнє пиво преміумкласу своїми руками. Усі натуральні, без додавання консервантів, використовуються солод і хміль найвищої якості, а також спеціальні пивні дріжджі.
Coopers Stout має темно-коричневий колір із стійкою піною. Суміш ароматів кави, шоколаду та зерна створюють виняткові смакові відчуття. Характеристики темного солоду, поєднання солодових танінів та хмелевої гіркоти призводить до сухого присмаку. Можна вживати молодим або зберігати у прохолодному темному місці протягом кількох років.
Основні показники екстракту:
колір (ЄВС): 1800
гіркота (IBU): 710
Основні показники пива:
колір (ЄВС): 133
гіркота (IBU): 52
Кожна банка містить:
- охмелений солодовий екстракт — 1,7 кг;
- дріжджі пивні — 7 г;
- інструкція з приготування пива;
- Країна-виробник: Австралія.
Додатково знадобиться:
- для первинного бродіння — 1 кг. декстрози, цукру або еквівалентної кількості неохмеленого солодового екстракту (купується окремо);
- для карбонізації (газування) — 200* гр. декстрози (купується окремо).
* декстроза під час карбонізації додається з розрахунку 7-9 грамів на 1 літр пива
Необхідне обладнання:
- цукромір або рефрактомометр
- ємність для бродіння
- лопатка для перемішування сусла
- термометр
- гідрозатвор
- мірна ложка для декстрози (або цукру)
- трубка для розливання пива у пляшки
- пляшки (скляні або ПЕТ)
- корка для пляшок
- укупорщик (якщо розливатимете у скляні пляшки під кронен-кришки. Для пластикових пляшок він не потрібен)
Застосування:
ПОРАДА: Головною причиною невдач під час пивоваріння є інфекція. Все обладнання, яке контактуватиме з вашим пивом, необхідно ретельно очистити та продезінфікувати. Уникайте використання будь-яких мийних засобів або мила, якщо вони не призначені спеціально для пивоваріння.
ПОРАДА: якщо ви не плануєте відразу варити напій, зберігайте дріжджі в холодильнику.
ПОРАДА: для отримання справжнього пивного профілю, краще не використовувати звичайний буряковий цукор, позаяк він може вносити в пиво бражний присмак. Використовуйте спеціальні пивні цукри: декстрозу, пивоварний цукор, пивоварний підсилювач.
Етап 1 — підготовка:
З-під кришки банки дістаньте пакетик із дріжджами та інструкцію. Зніміть етикетку та помістіть банку з екстрактом у гарячу воду на 10-15 хвилин, щоб екстракт став рідкішим. Відкрийте банку консервним ножем, переконаєвшись, що різальний кінець чистий.
Додайте в ферментер (місткість для бродіння) 2 літри гарячої води й вилийте екстракт із банки. Додайте в банку невелику кількість води, щоб вимити концентрат, що залишився.
Додайте 1 кг декстрози (або пивоварного цукру). Добре перемішайте лопаткоющоб вона повністю розчинилася у воді. Перемішувати треба просторожно, щоб не подряпати дно та стінки ферментера.
Додайте воду та доведіть загальний об'єм рідини до 23 літрів. Температура сусла має бути 20-26°C.
Додайте дріжджі, розсипавши їх поверхнею сусла.
Важливо: навіть якщо температура сусла виходить за межі діапазону 18-21°C, але не перевищує 30°C, додайте дріжджі. На цьому етапі швидке додавання дріжджів важливіше за ідеальну температуру. Пам'ятайте, що температура вище 30°C вбиває дріжджі, а за нижче ніж 18°C бродіння може взагалі не початися.
Етап 2 — ферментація:
Закрийте ферментер кришкою, встановіть гідрозакрив і помістіть сусло в тепле місце 18-23°C на 5-10 днів. Бродіння має проходити за постійної температури для отримання найкращих результатів. Нижчі температури продовжують період ферментації.
Перша ознака, що процес бродіння завершений — активність роботи гідрозакрива не спостерігається. Але точну інформацію вам дадуть вимірювальні прилади: пивомір або рефрактометр.
Етап 3 — розлив:
Перед розливом у кожну пляшку додайте декстрозу (або пивоварений цукор) з розрахунку 7-9 грамів на 1 літр пива. Не перевищуйте вказане число, оскільки це може призвести до розриву пляшки, й пиво буде занадто шипучим. Зменшення дози зменшить плинність пива.
Етап 4 - карбонізація:
Укупорте пляшки та помістіть їх на 10-14 дня в тепле місце за температури 18-25°C далеко від прямих сонячних променів, щоб пиво зуміщувало насититися вуглекислотою природним способом.
Якщо розлив вироблявся в пластикові пляшки, про рівень карбонізації можете судити за ступенем "надутості" пляшки. Якщо ж розлив був зроблений у скляні пляшки, відкрийте одну для оцінювання ступеня карбонізації.
Після карбонізації охолодіть пиво та насолоджуйтеся його чудовим смаком.
ПОРАДА: Пиво готове до вживання, але ми рекомендуємо залишити його дозрівати в темному прохолодному місці, так як повний смак воно набуде за 3-4 тижні. Це поліпшить аромат, смак, прозорість і допоможе утворити дрібніші бульбашки. Час дозрівання в пляшці залежить від ваших особистих уподобань.
Основні | |
---|---|
Виробник | Coopers |
Країна виробник | Австралія |
- Ціна: 995 ₴